כל מה שרצית לדעת על עובר במצג עכוז
בספרות הרפואית מדברים על 3-5% מקרב כלל העוברים יהיו במצג עכוז. במחקרים חדשים רואים כי מספר העוברים במצג עכוז הולך ועולה אחד הגורמים המשפיעים על מצג העובר הנו אורח החיים הנוח והפסיבי שלנו.
המתבטאת בישיבה  ממושכת, פסיבית. בצורה המצמצמת את הגירויים התנועתיים לעובר. משנה את אורך השרירים  והרצועות בגוף כך משתנה מרחב התנועה של העובר ברחם אך יש לזכור כי עד לפני 17 שנים לערך לידת עכוז התאפשרה באופן טבעי בכל בתי החולים. וכיום המגמה הזאת חוזרת לחלק מבתי החולים בארץ.

עובר.gif
גורמים אפשריים למצג עכוז

למרות שבספרות מתואר כי בין % 3-5ֵ מבין בעוברים יהיו במצג עכוז עד שלב הלידה. אני מתרשמת שיש יותר ויותר עוברים הנשארים במצג עכוז עד השלבים המתקדמים של ההריון ועד ללידה.

מה גורם לעוברים הללו להישאר במצג עכוז? 

טיפים להיפוך עובר

 

לגלות שהעובר במצג עכוז מתסכל ואף מדאיג לפעמים. מאחר והאפשרויות המהדהדות ברפואה הקונבנציונלית אינם אפשרויות רכות ונעימות, העשויות להסתכם בהיפוך חיצוני או ניתוח קיסרי. ובאופן נדיר לידת עכוז נרתיקית. שדרך אגב זאת אופציה ששווה לשקול

501.JPG
37878885_1752325034835601_89807187584315
פרטים להיפוך טבעי

מה עלייך לדעת לפני טיפול אמבריו בלאנס להיפוך עובר טבעי במים. שיטה זו כוללת אבחון וטיפול במספר רבדים: אבחון גוף, רגש ועובר.

גוף: השלד, שרירי בטן גב, עצמות האגן ועמוד השדרה. רצועות הרחם ועוד.

רגש: מצבים רגשיים העשויים להשפיע על מצג העובר.

*עלי לציין כי אני לא פסיכולוגית ולא ניתן טיפול פסיכולוגי.

עובר: גורמים פיזיולוגיים אנטומיים העשויים להפריע לו להתהפך. (מתבצע בעיקר באמצעות אולטרסאונד).

מה לצפות מתינוק שנולד במצג עכוז 

הכל הפיך! רוב מהתינוקות שהיו במצג עכוז בתקופת ההריון הינם תינוקות רגילים ובריאים.

אחוז קטן מאוד מהתינוקות  נשארים במצג עכוז בשל בעיות התפתחות.

Baby
breech.jpg

שלושה סימנים לזיהוי מצג עכוז

"אבל אני בטוחה שאני מרגישה את השיהוקים של העובר למטה"  - אולי גם את אמרת את זה לא פעם כששאלו אותך אם את יודעת מה המצג של העובר שלך.